Platformy OpenSource

"Internet to świat alternatyw, konkurencyjnych rozwiązań i kreatywnych społeczności."

Nie dziwi zatem fakt, że dysponujemy ogólnie dostępnymi aplikacjami Open Source, pozwalającymi stworzyć i prowadzić własny, prawdziwy sklep internetowy. Ideo oprócz projektowania zaawansowanych, dedykowanych rozwiązań, buduje także serwisy w oparciu o takie platformy.

Anna Wolanin
Anna Wolanin
eCommerce, Process automation

Wdrażamy i obsługujemy profesjonalne sklepy Open Source. Podobnie jak w przypadku autorskich systemów CMS i alternatyw takich jak WordPress, doczekaliśmy się również zamienników dla dedykowanych sklepów online.

Aplikacje z otwartym kodem rozwijają się w dzisiejszych czasach niezwykle szybko – głównie z dwóch powodów.

Po pierwsze ogólny dostęp do kodu źródłowego pozwala modyfikować i ulepszać go programistom z całego świata. Dzięki temu, oprogramowanie jest często aktualizowane, dodawane są nowe funkcjonalności i możliwości. Z drugiej strony, relatywnie niskie koszty wdrożenia i użytkowania są atrakcyjne dla wielu firm i osób prowadzących działalność e-commerce.

Systemy takie jak Magento czy PrestaShop pozwalają na tworzenie mniej lub bardziej zaawansowanych platform sprzedażowych. To idealne rozwiązanie dla osób posiadających ograniczony budżet, szukających prostych rozwiązań lub po prostu czegoś "na start". Aplikacje dostarczają wygodnych narzędzi do zarządzania treścią sklepu. Warto jednak pamiętać, że samo zbudowanie serwisu, jego konfiguracja i wdrożenie, wymaga specjalistycznej i programistycznej wiedzy.

Ideo, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i praktyce, wykorzystuje pełnię możliwości jakich dostarczają systemy Open Source, spełniając oczekiwania klientów i dostarczając w pełni funkcjonalne serwisy.

Pracujemy na platformach:

  • Magento
  • PrestaShop
  • osCommerce
  • WooComerce