RWD - Responsive websites

"Dynamiczny rozwój urządzeń mobilnych wymaga nowego podejścia do projektowania stron."

Smartfony i tablety są dziś ważnym elementem naszej codzienności. Sięgamy do nich najczęściej gdy potrzebujemy danej informacji tu i teraz. Wyszukujemy oferty i dokonujemy zakupów. Żaden przedsiębiorca nie może sobie dziś pozwolić na ignorowanie klientów, którzy chcą dokonać zakupu właśnie w ten sposób.

Adrian Kaczor
Adrian Kaczor
Key Account Manager

Urządzenia mobilne mają własną specyfikę i sposób użytkowania. Niewielkie ekrany, obsługa zawartości za pomocą kciuka, wykorzystanie klawiatury ekranowej - to tylko niektóre z ich cech. 

Czy klasyczna strona nie wystarczy?
Większość klasycznych strony www nie zda tu egzaminu. Nie mieszczą się w dostępnej szerokości ekranu i zwyczajnie nie wyglądają zbyt dobrze. Powoduje to, że użytkownicy niechętnie z nich korzystają, szybko się denerwują i szukają innych – zoptymalizowanych dla urządzeń mobilnych.

Technologia responsywna (Responsive Web Design) to nowe podejście do budowania stron i aplikacji internetowych. Jeszcze nie tak dawno nowinka techniczna, dziś staje się swego rodzaju standardem.

 

Czym właściwie jest RWD?

RWD umożliwia automatyczne dopasowywanie się strony www do ekranu, na jakim jest wyświetlana. Wykorzystuje zarówno zmianę rozmiarów elementów, ale i dynamicznie dostosowuje sposobu ich ułożenia do jak najlepszego ich wyeksponowania na dostępnej powierzchni.

Strona zaprojektowana zgodnie z RWD zachowuje swoje funkcjonalności i jest wygodna do przeglądania na praktycznie każdym urządzeniu. Nie dziwi więc, że takie serwisy cieszą się popularnością wśród użytkowników. Dobrze zaprojektowany i przygotowany serwis, to skuteczne wsparcie dla budowania wizerunku i promocji marki.

Dlaczego warto wybrać RWD?

  • nowoczesny i atrakcyjny wygląd dostosowany do oczekiwań użytkowników
  • czytelna prezentacja treści i wygodna obsługa serwisu
  • serwis działa poprawnie na dowolnym urządzeniu